Zdrowo i szczęśliwie przez życie | bluesferajna.eu

Jak dbać o wygląd i o swoje zdrowie? Jak dożyć zdrowej i szczęśliwej starości? Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznasz tutaj!

Tani sposób na piękne włosy – domowej roboty odżywki

Tani sposób na piękne włosy – domowej roboty odżywki


Codziennie kremujecie twarz, ręce, całe ciało, by je odżywić, wasze włosy też tego potrzebują. Dlatego ważne jest by używać odżywki do włosów, nawet jeśli wydaje nam się że mam zdrowe włosy, dokładnie może nam się tylko wydaje, bądź rzeczywiście tak jest – wtedy wystarczy nawet sporadyczne użycie. Pamiętać jednak trzeba by używać je prawidłowo, tj. na przykład nie nakładaj za dużej jej ilości i nie wcierać odżywki w skórę głowy.

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnorodnych odżywek, różnych firm o różnym działaniu. Takie odżywki można też przyrządzić samemu w domowym zaciszu. I podobnie jak już przy gotowych produktach możesz uzyskać efekt pięknych, odżywionych, lśniących włosów.

Weź z lodówki 2 jajka i to co znajdziesz…

Najpopularniejszą odżywką domowej roboty jest maseczka z jajek. Wystarczy zmieszać 2 jajka z niewielką ilością oliwy z oliwek oraz z cytryną. Istnieją też podobne przepisy które zastępują oliwę i cytrynę miodem, bądź składające się z żółtka, majonezu i cytryny. Bardzo popularne są maseczki właśnie z majonezu do tego jedno jajko – sama je stosowałam, i szczerze mogę przyznać że naprawdę działają.

Do włosów suchych poleca się maseczkę w której skład wchodzi łyżeczka oliwy z oliwek , dwie łyżeczki miodu, jedna maślanki i jedna mąki. Wszystkie składniki oprócz mąki należy podgrzać w mikrofali przez około minutę, a następnie dodać mąkę i wszystko gotowe.

Większość tego typu u nakłada się na włosy na około 20 minut, na suche lub mokre włosy (powyższy przepis na mokre). Przy regularnym stosowaniu można zauważać polepszenie kondycji włosów. Jest to duża oszczędność czasu i sama natura tak naprawdę. Jest to duża oszczędność czasu i sama natura tak naprawdę

Rate this post